Vēlies neaizmirstamu nedēļas nogali? Dodies uz kādu no Latvijas pilīm vai muižām!

Latvijas valsts iedzīvotāji var būt lepni par to, ka šeit atrodas daudz ievērojamas un greznas muižas un pilis, kas celtas daudzus gadus atpakaļ. Mūsdienās ikvienam (gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārzemniekiem) pastāv iespēja doties uz jebkuru no šīm muižām vai pilīm, jo tās ir izveidotas kā apskates (tūrisma) objekti.

Vispirms gribētos minēt visiem tik plaši pazīstamo Skrundas muižu, kas atrodas Kurzemē, Ventas krastā. Skrundas muiža ir pilnībā renovēta. Tā saviem apmeklētājiem nodrošina aktīvās atpūtas iespējas, dažādus sabiedriskos pasākumus, iespēju ieturēt maltīti muižas restorānā, iespēju pārnakšņot u.c.

 Skrundas muiža piedāvā savus apartamentus (viesnīcas numuriņus) gan ilgstošai palikšanai, gan arī vienas nakts pārnakšņošanai. Vienīgi atpūta šajā muižā var izmaksāt diezgan dārgi, tāpēc, pirms došanās uz šo muižu, ir svarīgi pārdomāt savas finanses.

Kā vēl vienu izcilu atpūtas vietu gribētos minēt Dikļu pili, kas atrodas Kocēnu novadā. Arī Dikļu pils saviem apmeklētājiem dod iespēju pārnakšņot pils numuros, labi paēst restorānā, apmeklēt dažādas SPA procedūras, izbaudīt dažādu latviešu mūzikas grupu skanējumu piedāvātajos koncertos.

Runājot par Dikļu pils vēsturi, nozīmīgi ir pateikt, ka senākās ziņas par Dikļu pili ir saglabājušās no 15. gadsimta sākuma.

Kā vietu, kur labi pavadīt laiku un kur pārnakšņot lielākai ģimenei, gribētos minēt viesu namu “Baltakmeņu muiža”, kas atrodas Vidzemē.

Baltakmeņu muižas teritorijā ir pieejami divi dīķi, no kuriem viens ir piemērots peldēšanai. Muižas teritorijā ietilpst arī divas telpas svinību rīkošanai, neliela terase, nojume, volejbola laukums, telšu vietas, dažādi numuriņi (jaunlaulāto numurs, austrumu istaba u.c.) un pirts.

Svarīgi šajā rakstā ir pieminēt arī Bauskas pili, kura atrodas netālu no vietas, kurā saplūst Mūsa un Mēmele, izveidojot Lielupi. Pils vietā ir izveidots muzejs, kurš priecē ikvienu apmeklētāju ar savām interesantajām ekskursijām un izstādēm.

Bauskas pils savus apmeklētājus priecē arī ar dažādiem koncertiem, piemēram, dažādu deju grupu, muzikālo grupu, mūzikas ansambļu priekšnesumiem. Šajos koncertos uzstājas mākslinieki ne tikai no Latvijas, bet arī no citām valstīm, piemēram, Igaunijas.

Brīnišķīga apskates vieta un vieta svinībām ir Igates pils, kas arī atrodas Vidzemē ļoti skaistā un gleznainā vietā. Pirmo reizi vēsturiskajos rakstos tā tika minēta 1455. gadā. Pils nosaukums līdz pat mūsdienām ir mainījies vairākas reizes.

Igates pils lielās zāles var uzņemt līdz pat 100 personām. Pils saviem apmeklētājiem piedāvā arī iespēju pārnakšņot dažādos numuriņos, doties uz pirti vai nelielo baseinu, nobaudīt maltīti “Dzirnavu krodziņā”, kas atrodas pils kompleksa teritorijā.

Kā augstas kvalitātes muižu gribētos minēt Rūmenes muižu, kas atrodas Kandavā. Rūmenes muižas teritorijā ir pieejams ezers, dažādas aktīvās atpūtas iespējas, pasākumu un svinību telpas, ekskluzīvi numuriņi, bibliotēka, dāmu salons, karšu zāle, izsmalcināta virtuve, kurā var baudīt visdažādākos ēdienu piedāvājumus. Ikviens dabas mīļotājs būs sajūsmā par muižas parku, kurš ir gandrīz 8 ha liels.

Svarīgi ir pieminēt, ka gandrīz visās iepriekš aprakstītajās pilīs un muižās ļoti bieži tiek svinētas kāzas un citas ievērojamas svinības, kā arī rīkoti dažādi svarīgi semināri un konferences.

Toties, ja Tu nevēlies pavadīt nedēļas nogali kādā no piedāvātajām muižām vai pilīm, tad droši vari doties uz kādu no citām ievērojamām apskates vietām, jo tādas Latvijā ir patiešām ļoti daudz.